Grafik Hızlandırma

Otomatik grafik sıkıştırma ve optimizasyon servisimiz ile herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan tüm görsellerinizi CDN üzerinde hızlandırabilirsiniz. Yine online çalışan resim boyutlandırma servisi ile görselleriniz farklı boyutlardaki kopyalarını kısa tek bir sorgu göndererek CDN servisimizden çağırabilirsiniz.


Görsel İşleme Hakkında


Günümüzde kullanıcılar çoğu zaman web sitelerindeki dosya boyutlarını azaltmak için JavaScript ve CSS dosyalarını sıkıştırmayı tercih ediyorlar. Bu her ne kadar önemli bir nokta olsa da metin tabanlı değişiklikler sitelerin trafiklerinin çok küçük bir kısmını oluşturuyorlar. Sayfalar için asıl yükü grafikler oluşturuyor . Site üzerinde bulunan grafikler bir web sayfasının %65 boyutunu kaplıyor. Bir araştırma kurumunun hazırladığı rapora göre , web sayfaları üzerinde bulunan görsel içeriklerin boyutlar 2011 Ocak - 2013 Mayıs ayları arasında %50 oranında artmış durumda. Tüm dünya ortalamasınında site başına yaklaşık olarak 1 MB olduğu hesaplanmış , 2015 yılında bu değerin 2,5 MB'a çıkması bekleniyor. Bu site sahipleri ve mobil kullanıcılar için kötü haber. Yeni cihazlar ve retina ekran teknolojileri ile görsel boyutları da gittikçe artıyor. Bu dosyaları işlemek ve barındırmak web site sahipleri için gitgide daha da zorlaşıyor.


Resim Boyutlandırma


ASP.NET , PHP , Perl ya da hangi programlama dilini kullanırsanız kullanın resim boyutlandırma işlemi sunucu tarafına yük getiren bir işlemdir. Aynı zamanda dosyanın bir çok halinin saklanmak zorunda olması diğer büyük problemlerden bir tanesidir. Grafik Hızlandırma servisimiz bir yandan görsellerinizi optimize ederken , bir yandan da online ve anlık olarak çalışan resim boyutlandırma özelliğine sahip. Sahip olduğunuz görselleriniz için istediğiniz boyutlarda , istediğiniz kadar görseli çok basit bir HTTP isteği ile CDN sunucularımıza yönlendirebilir , görselin yeniden boyutlandırılmış halini sitenizde kullabilirsiniz.

Ayrıca görsel üzerine istediğiniz watermark yazısını yazdırtabilir , watermark yazısının konumuna karar verebilirsiniz.


Grafik Hızlandırma servisimiz hakkında fiyatlandırma ve detaylar için
Telefonun diğer ucunda bekliyoruz

0850 200 88 99