Disaster Recovery

İnternet üzerinden sunduğunuz hizmetleri herhangi bir nedenden dolayı veremez duruma gelmek size ciddi para ve prestij kaybettirebilir. Bu sorunlar ile uğraşmak yerine , olası bir felaket durumunda önceden tedbirleri almak iş sürekliliğinizi arttıracaktır. Aktif olarak 6 lokasyonda bulunan veri merkezlerimizden bu servisi alabilirsiniz.


Felaket Kurtarma ( Disaster Recovery )


Şirketlerin verilerinin güvenliği ve iş sürekliliği internet üzerinden faaliyet gösteren kurumlar için çok önemli konulardır. Altyapılarda kayıp ve kesintiler hizmetlerin durma noktasına gelmesine ve onarılamaz kayıplara neden olabilir. Bilişim Teknolojileri tarafından bakıldığında, Felaket Kurtarma ( Disaster Recovery ) sistemlerin çalışması hayati derece de öneme sahip olanların aktif kopyalarının tutulmasını ya da kısa sürede çalışır hale getirilmesini sağlamaktadır.

Neden Netdirekt Felaket Kurtarma servisi ,

  • Netdirekt benzer Felaket kurtarma ( disaster recovery ) servislerinin aksine bu servisi Ankara , İzmir , İstanbul Anadolu Yakası , İstanbul Avrupa Yakası , Bursa ve Frankfurt 'tan sağlayabilmektedir.
  • Felaket Kurtarma hizmeti bir çok şirket için ciddi bir maliyet yükü doğurmaktadır. Netdirekt 'in avantajı boşta duran atıl kapasite için maliyetlendirme tarafında çok uygun çözümleri , sanal ortamda sunabilmesidir.
Felaket Kurtarma hizmeti , gerçek anlamda bir Felaket Kurtarma merkezi tarafından sunulmalıdır. Bu nedenle de Netdirekt yedekli enerji ve network altyapısı , FM200 yangın söndürme sistemleri , deprem dayanıklılığı , tsunami durumunda denize uzaklığı , lokasyon olarak İzmir ve Ankara seçeneklerinin olması ile Felaket Kurtarma Merkezi için doğru seçimdir.
Disaster Durumu

Cloud Disaster Recovery


CDN Cloud Storage

"0" yatırımı maliyeti ile Disaster Recovery hizmetimizden yararlanabilirsiniz. IBM Storwise v7000 storage, Dell , IBM ve Fjitsu sunucular üzerinden sunduğumuz Cloud altyapımızdan ya da size özel olarak konumlandırabileceğimiz Kiralık Sunucularımızdan disaster recovery hizmetini alabilirsiniz.

Yüksek trafik kullanımlarınızda , kapasitenizin atıl olarak kalmaması için sadece kullanıldığında trafik ücretlerini ödeyerek maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Eğer otomatik çalışan bir Disaster Recovery servisi istiyorsanız ( GSLB - Global Server Load Balancing ) , Netdirekt bu konuda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Danışmanlık hizmetimizin detaylarını danışmanlık sayfasında bulabilirsiniz.

Felaket Kurtarma hizmeti ile Veri tabanı , uygulama , mail , muhasebe ve terminal sunucularınızın yedeklerini farklı bir lokasyonda tutarak olası bir felaket durumunda veri güvenliği ve iş sürekliliği sağlamak amançlanmaktadır.


Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) hizmetimiz hakkında detaylar için
Telefonun diğer ucunda bekliyoruz

0850 200 88 99