İçerik Barındırma

Stratejik olarak belirlenmiş POP noktalarında yüksek bağlantı gücüne sahip sunucularda ziyaretcilerin en iyi performansı alması için tasarlanmış bir sistemdir. İçerik barındırma servisimiz ile ziyaretçileriniz kendilerine en yakın lokasyondaki verilere erişerek sunucu yada networklerde oluşabilecek problemleri hissetmezler.


PUSH CDN Nasıl Çalışır?


Push CDN Nasıl Çalışır

Sistem içeriği talep eden istemcinin DNS adresine bakarak, ona en yakın uzaklıktaki CDN sunucuna yönlendirme işlemi yapacaktır. Sunucuya yönlenen istek önceden tanımlanmış Ön Bellek süresi kadar ön belleğe alınacak bu sayede içerik, istemciye en hızlı şekilde ve problemsiz olarak iletilecektir. PUSH CDN servisinde 3 farklı lokasyonda çalışan Cloud CDN Storage sayesinde içeriğe erişim hızlandırılmaktadır.

Netdirekt , benzer CDN servislerin aksine altyapısı tamamen kendi mühendisleri tarafından hazırlanmış özel cacheleme teknolojileri kullanmaktadır. Bu teknolojiler Memory Cache ( PULL ), Storage Cache ( PUSH ), Hot Cache, SSD Middle Cache ve Main Cache‘ tir.

İçerik Barındırma Hakkında


İçerik barındırma hizmetinde canlı yayınlarınızı ve indirilebilir objelerinizi ( döküman, program, medya dosyaları ) herhangi bir yatırım maliyetine girmeden geniş kitlelere iletebilirsiniz.

Bu hizmeti kullanmadan önce ,

  • Yoğun trafikleri sunuculara bölmek için ( load balancing ) özel yazılım yada donanım kullanmak zorundaydınız
  • Yoğun trafikleri yönetebilmek için sürekli hat arttırımı yapmak, yeni makina eklemek yada storage alanı eklemek zorundaydınız,
  • Hizmet aldığınız servis sağlayıcı ile ilgili problemlerde siteye erişimde yada içeriklerinizin dağıtılmasında problemler yaşamaktaydınız,
  • Tüm bunları yaparken hem yönetim tarafında hem de maliyet tarafında ciddi zorluklar çekiyordunuz.
Tabii ki bu problemlerden ötürü ziyaretçi kaybı, maliyet fazlalığı gibi problemler yaşadınız.

Neden CubeCDN?


Dijital medyada isteklerin son kullanıcıyla buluşması, süreklilik ve hız çok önemlidir. Tam bu noktada cubecdn dünya standartlarında içerik dağıtımlarınızı üstlenmekte, yatırım ve iş gücü maliyetlerini azaltmaktadır. cubecdn Türkiye içerisinde 5 farklı lokasyonda hizmet vermekte ve her lokasyonda kendi altyapısını kullanmaktadır.

Daha hızlı açılan resimler, videolar, flash ve canlı yayınlar. Hız sitenizin en önemli faktörüdür. Ziyaretçileriniz sitenizden içerikleri ne kadar hızlı ve sorunsuz edinirlerse, sitenize bağlılıkları o kadar fazla olacaktır.

Sistem içeriği talep eden istemcinin DNS adresine bakarak, ona en yakın uzaklıktaki cubecdn sunucuna yönlendirme işlemi yapacaktır. Bu sayede içerik, istemciye en hızlı şekilde ve problemsiz olarak iletilecektir.


İçerik Barındırma servisimiz hakkında fiyatlandırma ve detaylar için
Telefonun diğer ucunda bekliyoruz

0850 200 88 99